سرویس خواب

10 ترکیب رنگ زیبای اتاق خواب که باید در سال 2022 امتحان کنید!

10 ترکیب رنگ زیبای اتاق خواب

هنگام تصمیم گیری بین رنگ ها برای رنگ اتاق خواب، تصور اینکه دقیقاً چگونه طرح رنگ با نور، مبلمان و دکوراسیون کلی اتاق ست شوند، کار دشواری است. برای یادگیری نحوه تعیین بهترین رنگ اتاق خواب، ما 10 ترکیب رنگ زیبای اتاق خواب را به شما معرفی می نمائیم.

هر اتاق در خانه داستانی را روایت می کند و رنگ اتاق به زنده شدن آن داستان کمک می کند. این امر به ویژه در اتاق خواب اهمیت دارد، زیرا رنگ در صورت انتخاب درست و مناسب می تواند فضایی آرام و آرامش بخش را ایجاد کند.در اینجا رنگ های مورد علاقه برای شروع به کار، برای رنگ آمیزی اتاق خواب آورده شده است، در مقالات قبلی در مورد رنگ سرویس خواب چه رنگی باشد صحبت کردیم اما پیشنهاد میکنیم این مقاله را برای ایده های بیشتر برای نقاشی اتاق خوابتان راهم  مطالعه نمائید.

10 ترکیب رنگ زیبای اتاق خواب

1. اسطوخودوس

سایه‌های اسطوخودوس و یاسی روشن آرامش را تراوش می‌کنند و در عین حال یک پالت رنگی پر جنب و جوش و در عین حال کم‌رنگ را ارائه می‌دهند.

اتاق خواب اسطوخودوس و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. اسطوخودوس با سفید
 2. اسطوخودوس با رنگ های پاستیلی
 3. اسطوخودوس و زرد
 4. اسطوخودوس و زرشکی
 5. اسطوخودوس و سبز روشن

Modern bedroom with lavender walls, curtains, and comforter

2. سفالی-  آجری

شما می توانید با آجری کردن یکی از دیوارهای اتاق خود علاوه بر اینکه حال و هوای متفاوتی در آن ایجاد می کنید، به محیط گرما و جذابیت نیز ببخشید. این رنگ به خوبی با فضای سبز و مبلمان تیره ترکیب می شود.

اتاق خواب سفالی- آجری و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. آجری و سبزه تیره
 2. آجری و سفید

Terracotta-colored bedroom

3. آبی

آبی با آسمان صاف و روزهای آفتابی مرتبط است و شادی و آرامش را در اتاق تداعی می کند. وجود رنگ آبی به شما این امکان را میدهد که از رنگ های تند در کنارش و همچنین اکسسوری ها و نقاشی بر روی دیوار استفاده نمائید. تا یک تضاد رنگی بین رنگ ها داشته باشید. شما میتوانید آبی را با رنگ صورتی در کنارهم  اتاقتان بکارببرید. ترکیب دو رنگ سرد و گرم که نماد آرامش و لطافت می باشد.

اتاق خواب آبی و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. آبی و طوسی
 2. آبی و سفید
 3. آبی و زرد یا کرم
 4. آبی و سبز
 5. آبی نارنجی
 6. آبی و صورتی

 

رنگ آبی و کرم در اتاق ها با ایده های الهام بخش | دکوراسیون پویانو

4. بنفش سلطنتی

سایه های عمیق بنفش لبه ظریفی را به اتاق خواب ارائه می دهد. رنگ بنفش در اتاق خواب باعث میشود یک صبح پر انرژی را شروع کنیم و در یک عصر شلوغ بعد از کار، آرامش فوق العاده ای به ما تزریق میکند تا استراحت خوبی داشته باشیم. رنگ بنفش در تناژهای سردتر باعث ایجاد محیطی صلح آمیز و آرامش در فضای اتاق خواب  میشود. چیدمان اتاق خواب با رنگ بنفش یکی از جذاب ترین چیدمان های میتوان باشد. انتخاب رنگ بنفش برای دکوراسیون اتاق خواب و رنگ آمیزی یک انتخاب خلاقانه میباشد.

اتاق خواب بنفش و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. بنفش و سفید
 2. بنفش و زرد
 3. بنفش و طلایی
 4. بنفش و طوسی
 5. بنفش و صورتی
 6. بنفش و آبی
 7. بنفش و سبز

Purple luxury bedroom

5. کرم

رنگ‌های کرمی به خوبی با مبلمان و کف‌پوش چوبی سبک ترکیب می‌شوند و حسی مطبوع به اتاق می‌دهند.  این رنگ یکی از رنگ‌های روشن و جذابی است که از ترکیب دو رنگ زرد و سفید ساخته می‌شود به طوری که اگر مقدار سفید آن بیشتر باشد در دسته رنگ‌های خنثی و اگر مقدار نگ زرد این رنگ بیشتر باشد در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد.

اتاق خواب کرم و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. کرم با طوسی

 2.  کرم با آبی

 3. کرم با صورتی

 4.  کرم با سرمه ای

 5. کرم با قهوه ای

 6.  کرم با آبی فیروزه ای

Beige room with wooden floors, wooden headboard, and stylish armchair

6. خاکستری تیره

رنگ خاکستری در دسته رنگ های خنثی قرار دارد. این رنگ را میتوان با هر رنگ و طیف رنگی هماهنگ کرد. اگر به دنبال اجرای سبک مدرن در طراحی اتاق خواب هستید، استفاده از طیف تیره رنگ خاکستری می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد.

اتاق خواب خاکستری تیره و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. خاکستری و صورتی
 2. خاکستری، طلایی و سفید
 3.  خاکستری و آبی
 4. خاکستری، قهوه ای و سفید
 5.  خاکستری و قرمز
 6. خاکستری و سبزآبی

Dark gray bedroom with printed bed comforter

7. سبز

همان طور که می دانید رنگ سبز یکی از رنگ های مناسب اتاق خواب می باشد. این رنگ به دلیل آرامشی که دارد باعث می شود تا شما خوابی آرام را در اتاقتان داشته باشید. 

اتاق خواب سبز و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. سبز و قهوه ای
 2. سبز و صورتی
 3. سبز کمرنگ و کرم 
 4. سبز و طوسی

Light green bedroom facing television

8. زرد خردلی

به خودی خود این یک رنگ نشاط آور است و اگر درست به کار برده شود، ترکیب بسیار جذابی به دست می‌دهد رنگ خردلی در دکوراسیون یکی از رنگ های بسیار کاربردی است 

اتاق خواب زرد خردلی و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. زرد و آبی
 2. زرد و سبز
 3. زرد با رنگ های پاستیلی
 4. زرد و طوسی

Large yellow master bedroom with sunroom

9. صورتی

رنگ صورتی جزوه رنگ های بسیار پرطرفدار  می باشد که شاید به ذهن همگی برای اتاق خواب بخصوص دختران رسیده باشد. رنگ صورتی  باعث دلباز دیده شدن اتاق خواب  می‌شود. و دکوراسیون شما را بسیار جذاب میکند. هر چقدر طیف رنگ صورتی کم تر باشد فضای اتاقتان را ملایم تر میکند/

اتاق خواب صورتی و ترکیب رنگی های مناسب آن

 1. صورتی و سفید
 2. صورتی و خاکستری
 3. صورتی و سبز

10. سفید

سفید یکی از رنگ های پر استفاده و پرکاربرد می باشد. به خاطر خنثی بودن تقریبا با همه رنگ ها به راحتی ست میشود. سفید برعکس که در جعبه مداد رنگی کاربردی ندارد اما در دیوار های خانه ها اول را میزند. با استفاده از رنگ سفید میتوانید جاهایی از اتاقتان که رنگ های زیادی اشباع شده را خنثی کنیم.

اتاق خواب سفید و ترکیب رنگی های مناسب آن

سفید با همه رنگ ها ترکیب بسیار جذابی دارد.

White bedroom with gray bed

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.