سرویس خواب

اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب را بشناسید!

اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در یک اتاق خواب باشد سرویس خواب است. در واقع شما باید اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب که برای رفاه و آسایش در نظر گرفته شده است. و در طرح ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید سرویس خواب به فروشگاه ها سربزنید و شاهد سرویس خوابها با اجزای مختلفی باشید.

برای اینکه شما بتوانید سرویس خواب مناسب خودتان را خریداری کنید باید اجزای تشکیل دهنده آن را بشناسید در این مقاله همراه ما باشید.

اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب

 1. تخت خواب
 2. پاتختی
 3. میز توالت یا همان میز آرایش
 4. کمد
 5. پاف
 • تخت خواب:

یکی از اجزای مهم و اصلی یک سروس خواب، تخت خواب می باشد زیرا شما بعد از یک روز پر از تنش و خستگی به اتاق خوابتان می روید و بر روی آن به استراحت می پردازید. تخت یک نفره باید دارای عرض 90 تا 110 سانتیمتر و طول 200 سانتیمتر باشد.تخت خواب های دو نفره عرض 135 تا 150 سانتیمتر را دارند.

به این نکته توجه فرمائید که اولین وسیله ایی که در اتاق خواب بسیار حائزه اهمیت می باشد تخت خواب است زیرا محل اصلی استراحت و همچنین جزء مهم در سرویس خواب تخت می‌باشد.

اصول بهداشت در انتخاب تخت خواب

حتما در زمانی که میخواهید تخت خواب خریداری نمائید آن را بو کنید زیرا ممکن است چوب به کاربرده در تخت نامرغوب باشد یا حتی از رنگهای نامناسب استفاده شده باشد که تمامی این موارد در دراز مدت ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند.

 • پاتختی:

یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب، پاتختی می باشد که همانند میز آرایشی یا همان میز توالت در ابعاد مختلف موجود می باشد برای تخت های یک نفره یک پاتختی و برای تخت های دونفره دو پاتختی طراحی و ساخته شده است. شما میتوانید از پاتختی برای گذاشتن چراخ خواب بر روی آن و از کشوهای آن برای وسایل دیگرتان استفاده نمائید.

انواع پاتختی:

 1. شناور
 2. نیم دایره
 3. پایه کوتاه
 4. دوطبقه

پاتختی

 • میز توالت یا همان میز آرایش

انتخاب یک میزآرایشی تمام عیار برای خانم ها بسیار مهم می باشد. زیرا تمامی خانمها از آن استفاده زیادی میکنند. میزآرایشی یا همان میزتوالت دارای یک آینه و صندلی می باشد که هنگام آرایش کردن کار شما را آسان تر میکند. میزهای توالت در بازار به دو دسته تقسیم می شوند دسته اول آینه بر روی میز قرار دارد دسته دوم آینه به میز پیچ شده است.

اگر فرزند کوچک دارید بهتر است از دسته دوم خریداری نمائید. چرا که ممکن است آینه از روی میز به هر دلیل پرت شود. الیته شاید شما از مدلی خوشتان بیاید که پیچ نشده باشد جای نگرانی نیست می‌توانید با چند پیچ و یک دلر خودتان  به جهت ایمنی بیشتر دست پیداکنید.

 • کمد

کمد یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب می باشد اگر فضای اتاق خوابتان بزرگ است به شما پیشنهاد میکنیم که حتما کمد را خریداری کنید زیرا به راحتی میتوانید لباسهایتان را با نظم در آن قرار دهید. اگر فضای اتاق خواب شما به قدری کوچک است که نمی توانید در آن کمد قرار دهید پیشنهاد می‌کنیم تختخواب هایی را خریداری کنید که در زیر خود دارای کشو هستند و می توانید از آن کشورها استفاده کنید.

کمد

 • پاف

خیلی ها شاید اسم پاف را نشنیده باشند باید بگویم پاف وسیله ایی است که هم میوان به عنوان جای نشیمن  و هم برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده کرد. بعضی از آنها صندوق دار می باشند که می توانید درون آن وسایل مورد نیاز خود را قرار دهید.

پاف

سخن آخر
پیشنهاد میکنیم در هنگام خرید سرویس خواب علاوه بر زیبایی به ایمنی و کیفیت چوب و رنگ به کاربرده در سرویس خواب را دقت نمائید. زیرا ممکن است برایتان در دراز مدت مشکل به وجود بیاورد.
امبدواریم این مقاله هم مانند دیگر مقلاتمان برای شما تکمیل و جامع باشد. ما مثل همیشه آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات شما عزیزان و همراهان همیشگی آساک چوب هستیم.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.