سرویس خواب

ویژگی های تخت خواب خوب برای خرید و داشتن یک خواب راحت.

ویژگی های تخت خواب خوب

در این مقاله میخواهیم ویژگی های تخت خواب خوب و استاندارد و مناسب را شرح دهیم همه ما تقریباً یک سوم زندگی خودمان را در رختخواب میگذرانیم. اگر یک خواب راحت داشته باشیم روز بعد با انرژی فراوان به فعالیت های روزانه مان میرسیم.پس علاوه بر زیبایی تخت باید حواسمان به یک تخت خواب استادارد و راحت باشد.

ویژگی های تخت خواب خوب چیست؟

تنوع در مدل های تخت خواب با این که کارمان را برای انتخاب سخت میکند اما باعث میشود آگاهانه یک تخت خواب مناسب را خریداری کنیم که چندین سال متوالی از آن بتوانیم با آسودگی خاطر استفاده نمائیم.

آساک چوب یکی از بهترین مراکز فروش آنلاین انواع لوازم چوبی مثل تخت خواب، میز و … بوده و شما می توانید بهترین آن ها را بر اساس سلیقه خریداری کنید

1) ارتفاع مناسب

.برای داشتن یک خواب راحت باید یک تخت خواب با ارتفاع مناسب انتخاب کنید تا جریان هوا به راحتی از قسمت زیر تشک در گردش باشد. پس میتوان گفت ارتفاع کناسب و استاندارد یگی از ویژگی های یک تخت خواب استاندارد می باشد.

2) جابه جایی آسان

یکی دیگر از ویژگی های تخت خواب استاندارد سهولت در جابه جایی آن است. تقریبا تمام تخت خواب های امروز قابل جدا شدن میباشند که حمل آنها راحت تر باشد. اما اگر مستاجر هستید بهتر است تخت خوابی را خریداری نمائید که  مقاومت بالایی داشته باشد.

مسئلۀ دیگری که در مورد سهولت جا به جایی بسیار مهم است سبک بودن تخت است. برخی تخت‌خواب­‌ها بسیار سنگین بوده و هنگام حمل و نقل و جا به جایی مشکل­‌آفرین می­شوند؛ پس اگر نیاز به جا به جا کردن مداوم تخت دارید هنگام خرید به وزن آن توجه کنید

3) پایه های محکم و مقاوم

پایه های محکم و قوی تخت باعث میشود که وزن مداوم تشک را بدون خم شدن، ترک خوردن و شکستگی تحمل کند. تخت ها دو نوع میباشند جک دار و بدون جک.

تخت های جک دارنیازی به پایه ندارند و امکان دسترسی آسان به فضای زیر تخت و البته نگه­داری وسایل را دارند این نوع تخت ها گران تر می باشند

4) جنس تخت خواب

جنس تخت خواب یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب تخت خواب میباشد امروزه تختخواب هایی با جانواع جنس های چوبی، فلزی، ام دی اف در بازار موجود میباشند تخت خواب های چوبی و ام دی اف به خاطر استفاده از روغن جلا امکان دارد بوی نامطبوعی نداشته باشد.

در انتخاب تخت خواب های فلزی دقت نمائید که لبه های تیزی نداشته باشند این نوع تخت های فلزی ارزان تر میباشند اما اکثرا تخت خواب های چوبی و ام دی اف را به دلیل ظرافت و زیبایی بیشتر انتخاب میکنند.

پیشنهاد می کنم برای خرید بهتر حتما مقاله ( تخت خواب چوبی یا فلزی کدام بهتر است) را بخوانید.

5) رنگ تخت خواب

رنگ تخت خواب باید با دکوراسیون اتاق شما هماهنگی لازم را داشته باشد. رعایت چند نکته در رنگ تخت خواب بسیار مهم می باشد. اگر تخت خواب برای شخص مسن میباشد رنگ های تیره گزینه مناسبی می باشند اگر تخت خواب برای اتاق کودک می باشد بهتر است از رنگ های شاد متناسب با جنسیت آنهارا انتخاب نمائید.

اگر تازه عروس می باشید رنگ های کرم، سفید در اتاقتان میتواند بسیار چشمگیر باشد اگر اتاق تان کوچک می باشد از رنگ های روشن برای بزرگ تر نشان دادن اتاق استفاده نمائید.که رنگ سفید بهترین گزینه در هر شرایطی میباشد.

پیشنهاد می کنم مقاله (رنگ سرویس اتاق خواب چه رنگی باشه بهتره؟+ نظر روانشناسان درباره آن!) را بخوانید.

جمع بندی

تخت خوابتان را با تمام استاندردها انتخاب نمائید مثلا یکی از ملزومات تخت خواب تشک آن می باشد پس باید در انتخاب تشک مناسب تخت خواب نیز دقت کافی را به عمل آورید.

درهنگام خرید فقط به زیبایی توجه نکنید ابعاد تخت خواب باید متناسب با فضای اتاقتان باشد اگر مدام مجبور هستید تخت‌خواب را جا به جا کنید، علاوه بر توجه به استحکام تخت وزن آن را نیز در نظر بگیرید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.