مبل استیل

راهنمای خرید مبل استیل و طراحی خانه ای زیبا با چند نکته طلایی.

راهنمای خرید مبل استیل

با مدرن شدن زندگی های امروزی تصور یک خانه بدون مبل کمی دشوار می باشد خانه هایمان در دوره جدید نسبت به زمان پدر و مادرهایمان دچار تحولات اساسی شده اند. امروزه تمامی اقشار جامعه در خانه هایشان دارای یک دست مبل میباشد قشر ضعیف تر خرید با قیمت پایین تر و قشر مرفه با قیمت بالاتر .به هرحال میتوانید باید باتوجه به بودجه ایی که در نظر گرفته اید جذاب ترین دکوراسیون منزل با خرید مبلمان مناسب را داشته باشید پس در این مقاله به بررسی راهنمای خرید مبل استیل و بقیه مبل ها پرداخته ایم، اگر بخواهید می توانید با دیدن صفحه محصولات مبل استیل ارزان قیمت یک مبل زیبا و ارزان خریداری کنید.

بعد از یک روز کاری وقتی همگی به خانه بر میگردند در اتاق نشیمن یا همان پذیرایی برای استراحت و دورهمی جمع میشوند پس بهترین مبل برای پذیرایی یک خانه ،مبلمان راحتی می باشد. مبل راحتی تنها و مهم ترین عنصر محل نشستن در خانه می باشد که بیشتر لحظه هایمان، در خانه را روی آنها می گذرانیم.

خرید یک دست مبلمان برای خانه میتواند حس بسیار خوبی را برای شما به ارمغان آورد به طوریکه به فضای خانه شما رنگ و زیبایی خاصی را میبخشد اما برای خرید مبلمان بهتر است عجله نکنید و در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهم و اساسی را برای شما بازگو کنیم.

انواع مبلمان برای چیدمان منازل:

مبلمان راحتی:

یکی از پرطرفدار ترین مبلمانها، مبل راحتی می باشد به دلیل اینکه در آن از چوب کمتری استفاده میشود و بیشتر درآن از پارچه استفاده شده است حتما در زمان خرید مبل راحتی روی آن بنسینید و میزان راحتی ستون فقرات، پاها و همچنین میزان فرو رفتگی و سفت نبودن نشیمن آن را  امتحان کنید.کیفیت پارچه در این نوع مبل ها بسیار مهم می باشد زیرا بیشترین استفاده را در خانه هایمان دارد.

انواع مبلمان راحتی:

 1. کاناپه
 2. مبل فوتون یا تخت شو
 3. مبل لاوست
 4. مبل چستر
 5. مبل ال

اگر خانه تان کوچک میباشد بهترین انتخاب مبلمان راحتی می باشند حتی مبل های تخت خواب شو کار شما را بسیار راحت تر میکنند. زیرا دیگر لازم نمیباسد هزینه جداگانه ایی برای تخت خواب دهید و فضای بیشتری را اشغال نمایید.

مبل های راحتی در رنگ ها و طرح های مختلف علاوه بر شیک شدن منزل ، به آسایش و آرامش شما نیز کمک می کند با انتخاب رنگ متناسب با سبک خانه تان و استحکام مناسب شما می توانید از انتخاب مناسب مبل هایتان احساس رضایت داشته باشید.

مبل سلطنتی:

مبل سلطنتی که نام دیگر ان مبل استیل هم می باشد یکی ازمحبوب ترین مبل ها در بین خانوادههای ایرانی است.  برخی از افراد با شنیدن نام مبل استیل تصور می‌کنند که در این مبل‌های از فلز خاصی استفاده و به همین خاطر به آن ها استیل گفته می‌شود! اما در واقع این طور نبوده و نام استیل در این مبل‌ها نشانگر کلمه استایل انگلیسی یعنی style است که به خاطر زیبایی‌شان به آن‌ها اطلاق می‌شود.

مهم ترین ویژگی های مبلمان استیل

 • دارای نقش و نگار( منبت کاری )

در این نوع مبل ها نقش و نگار زیادی را مشاهده میکنید این نقش و نگار ها اغلب به رنگ طلایی بوده است وحالت اشرافی به خانه تان می دهد.

 • ارتفاع بلندتر نسبت به سایر مبلمان ها

به دلیل این که دارای تاج میباشند ارتفاع بلند تری نسبت به سایر مبل ها دارند.

 • حالت رسمی

اگر فضای خان تان نسبتان بزرگ می باشد یک دست مبل استیل و یک دست راحتی خریداری نمائید زیرا مبل های سلطنتی بهترین گزینه برای مهمانی های رسمی هستند. از مبلمان استیل برای میهمانی‌ها و برای دور همی‌های خانوادگی از مبل راحتی استفاده می‌کنند.

 • قیمت بالاتر

یکی از علت‌های این امر نیز به خاطر وجود منبت کاری های فراوان روی این نوع مبلمان است.

 • سنگین وزن بودنشان

به دلیل اینکه از چوب بیشتری و ابعاد بزرگتری دارند وزنشان بسیار سنگین تر میباشند.

مبل کلاسیک:

مبلمان کلاسیک با تلفیق مبلمان استیل و راحتی به خوبی توانسته به دکوراسیون ایرانی راه پیدا کند. مبلمان کلاسیک ریشه درکشورهای اروپایی دارند.ولی امروزه بیشتر در کشورهای شرقی، خصوصا عربی، خاورمیانه و برخی از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، که خود مهد معماری و دکوراسیون است، رونق دارد. اگر فضای خانه تان نسبتا بزرگ می باشد انتخاب مبلمان استیل میتواند دکوراسیون شما را لاکچری تر کنند.

مهم ترین ویژگی های مبلمان کلاسیک

 • ظرافت

ظرافت مبلهای کلاسیک به معنای داشتن بدنه ضعیف و شکننده نمیباشد بلکه به معنای هماهنگی بین تک تک اعضای مبلمان است میتوان گفت یکی از شاخصه هایی که میتوان انی گونه مبل ها را از بقیه متمایز کرد همین ظرافت به کاریرده در آنها میباشد.

 • کیفیت بالا

یکی از ویژگی های بسیار مهم در مبلمنان کلاسیک کیفیت آنهای میباشد  این کیفیت بالا مدیون جنس چوب استفاده شده در مبلمان کلاسیک است.

مبل مدرن:

مبل های مدرن تولید شده اواخر قرن نوزدهم هستند سادگی، خطوط صاف و عدم کاربرد تزئینات اضافی از عناصر مهم در این سبک هستند.اگر جزوه افرادی هستید که فضای مدرن را می پسندید په برای خانه تان و چه برای دفتر کارتان. مبل های مدرن میتوانند فضایی بسیار آرامش بخش و دنج را برایتان فراهم اورند.

ویژگی های مبلمان مدرن:

 • نسبت به مبلهای کلاسیک ساده تر میباشند.
 • در مقایسه با مبلمان کلاسیک چوب کمتر ولی پارچه بیشتری استفاده می کند.
 • استفاده از رنگ های خنثی
 • مبل مدرن مثل مبل‌کلاسیک نیست. که شما مجبور باشید حتما هفت نفره یا نه نفره خریداری کنید. می توانید با توجه به فضای منزل خود از مدل های متنوع دیگر استفاده کنید.
 •  شما می‌توانید آن را منظم و یا نامنظم بچینید .

شما باید مبلمانی را خریداری کنید نه تنها نیازهایتان را برطرف کند بلکه باتوجه به علایق و سلایق و بودجه تان هم خوانی لازم را داشته باشد.

راهنمای خرید مبل استیل 

 • مشخص کنید که از فضای داخلیتان چه میخواهید:

یهنی اینکه دوست دارید فضای اتاق نشیمنتان چه حسی داشته باشد اگر میخواهید در آن احساس دنج بودن داشته باشید بهتر است از پارچه های نرم و رنگ های گرم استفاده نمایید. اگر میخواهید حس مرتب بودن در اتاقتان به شما داده شود بهتر است مبل هایی با خطوط تمیز و تیز را انتخاب نمائید.

 • اندازه گیری کنید:

فضایی که قرار است مبلمان و وسایل دیگر در اتاق نشیمن قرارگیرند را مشخص کنید در انتخاب مبلمان برای اتاق نشیمن، باید به فضای رفت‌وآمد هم توجه کنید.

 • کشیدن طرح:

با ترسیم طرح بر روی کاغذ چندین چیدمان را مشخص کنید طوری مبلمانتان را چیده مان کنید که راه برای راه رفتن در فضای اتاق نشیمن داشته باشید.

 • درهای ورودی خود را بررسی کنید:

اندازه درهای ورودی که مبل قرار است از آن‌ها رد شود را بگیرید، که هنگام حمل مبل‌ها، آسیبی به در و دیوار وارد نشود.

 • انتخاب پارچه:

پارچه مبلتان را با دقت و وسواس بیشتری انتخاب نمایید. پارچه های مبلی تنوع زیادی در بازار دارند مخمل، چرم، ابریشمی و… از انواع انها میباشند. پارچه رومبلی مخملی یکی از پرطرفدارترین ها از لحاظ بافت و رنگ بندی هستند. از پارچه‌های ابریشمی و ترکیبی مواد و ابریشم می‌توان برای مبلمان لوکس و سلطنتی استفاده کرد.مبلمان با روکش چرمی بیشتر برای دکوراسیون کلاسیک مورد پسند میباشند و بیشتر حالت رستمی به محیط اطراف میدهند بهتر است برای اتاق نشیمن خانه از این مدل استفاده نشود.  پارچه های مازراتی دارای برجستگی هستند که بعد از مدتی این برجستگی ها ازبین میروند. اغلب مبلمان‌های ارزان‌قیمت در بازار از این نوع پارچه ساخته ‌شده‌اند که تنوع رنگی بالایی نیز دارد.در خرید مبلمان به دنبال پارچه‌هایی با کیفیت بالا و مقاوم در برابر لکه و ضربه باشید.

 • بازی کردن با رنگها:

شما میتوانید رنک مبلتان را باتوجه به دکوراسیون منزلتان انتخاب نمائید. استفاده از رنگهای بژ، سفید و قهوه ای با رنگهای روشن ظرافت و زیبایی را به خانه شما میبخشند. رنگ های زرد، قرمز، نارنجی احساس دنج بودن را به اتاقتان هدیه میدهند در حالی که رنگهای سرد مانند: سبز، آبی و… حس آرامش در منزلتان ایجاد میکنند. پس در انتخاب رنگ و ترکیب آن‌ها دقت کنید!

 • انتخاب قطعات  مناسب مبل:

باتوجه به فضایتان تعداد مبلتان را انتخاب نماییدو به طور مثل یک دست مبل کلاسیک هفت نفره می باشند که شامل یک کاناپه یک مبل دونفره و دوتا تک نفره است اما حتما لازم نیس شما این ترکیب را رعایت نمائید.  بهتر است متناسب با فضا و نیاز آن‌ را تغییر دهید

 • انتخاب رنگ مبل با توجه به دکوراسیون منزلتان:

انتخاب رنگ مبل با توجه به دکوراسبون منزلتان یکی از چیزهایی است که درهنگام خرید باید به آن توجه لام را داشته باشید. انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل نه‌تنها باعث یکپارچگی سالن می‌شود بلکه نشان از شخصیت شما خواهد داشت.

 • قبل از خرید خوب بگردید:

شما میتوانید از مجله های طراحی یا با گشت و گذار در اینترنت متوجه شوید چگونه میتوانید نه تنها مبل را بلکه تمامی وسایلتان را باهم ست نمائید تا در منزلتان یک چیدمان اصولی داشته باشید.

 • مبل خنثی متناسب با هر فضایی می باشد:

انتخاب مبل با رنگهای خنثی مانند: کرم، آبی تیره، خاکستری با هر سالنی ست میشوند به طور مثال شما اگر مبلتان خاکستری باشد به راحتی میتوانید با کوسن های رنگی ست نمائید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.