سرویس خواب

از بین بردن صدای جیرجیر کردن تخت خواب

صدای جیرجیر کردن تخت خواب

یکی از مشکلاتی که ممکن است شما هم در هنگام خوابیدن بر روی تخت تان احساس ناراحتی داشته باشید صدای جیرجیر کردن تخت خواب تان باشد. این مشکل میتواند دلایل متعددی داشته باشد مثلا قرار دادن تخت خواب در جای ناهموار و….

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای شما ارائه دهیم که شاید مشکلاتان را رفع نماید.

بعضی از افراد از تخت خواب  چوبی یا فلزی برای خوابیدن استفاده میکنند که باید بگوییم رفع این مشکل کار بسیار راحتی نمی باشد در تخت خواب های چوبی امروزی دیگر از پبچ برای اتصال قاب ها استفاده نمیشود اتصال قاب ها توسط قلاب انجام میشود. اما قسمتی از شاسی تخت‌ خواب که شما بر روی آن می‌خوابید، به‌طور عمده از طریق میخ یا پیچ به یک‌دیگر متصل شده‌اند و با شل شدن این اتصالات احتمال لق شدن آن و ایجاد صدای جیر‌جیر وجود خواهد داشت. برای رفع این مشکل شما تنها نیازمند به سفت کردن یا روغن‌کاری جایی که دچار لقی یا ساییدگی شده‌است خواهید بود.

عوامل ایجاد صدای جیرجیر کردن تخت خواب

  • تنظیم نبودن مکان تشک نسبت به قاب تخت

تشک بایددر مرکز درون تخت قرار بگیرد بطوریکه فاصله گوشه‌های آن از طرفین تخت کاملا مساوی باشد.حتی دره ایی انحراف میتواند باعث فشار بر یک طرف شود و باغث ایجاد سروصدا شود

  • تشک‌ فنری

اکثر تشک های فنری به مرور زمان به دلیل کهنه و فرسوده شدن باعث ایجاد سروصدا میشوند. این نوع تشک ها دارای دو مدل می باشد متصل و منفصل. تشک های فنری متصل بعد از ایجاد سروصدا دیگر قابل استفاده نمیباشند اما تشک های فنری منفصل به دلیل فاصله فنرها و همینطور سازوکار قرارگیری آن‌ها در تشک خیلی کمتر سروصدا می‌کننداما به طور کلی میتوان گفت هر دو مدل باعث به جیرجیر افتادن تخت خواب شما میشوند.

  • استحکام پیچ‌ها و اتصالات

پیچ هایی که برای اتصال قاب تخت شما استفاده شده است ممکن از به مرور زمان شل شوند و ایجاد سرو صدا نمایند.

  • هم تراز نبودن تخت نسبت به زمین

 تا حد امکان تختخواب در مسطح‌ترین و کم‌‌شیب‌ترین نقطه نصب شود. زیرا هم تراز نبودن پایه های تخت نسبت به زمین عامل ایجاد سرو صدای تخت خواب شما ممکن است باشد.

راهکارهای رفع جیرجیرکردن صدای تخت خواب

  • بررسی اجزای تخت خواب

سروصدای تخت خواب شما ممکن است ناشی از شکستگی یا خراب شدن قسمتی از آن باشد پس لازم است این قسمت ها را شناسایی کنید و اگر میشود تعویض نمائید.

  • استفاده از کالاهای خواب استاندارد

اگر وزن بالایی دارید، قطعا تشک های فنری می توانند سریعا باعث سروصدای تخت شوند. همچنین بر اساس کیفیت و ظرفیت تخت خواب اقدام به انتخاب تشک برای آن کنید. یعنی برای تخت های فلزی معمولی نباید از تشک های با زون بالا مانند تشک های مموری فوم یا هیبریدی استفاده کنید.

  • محکم نمودن اتصالات

به دنبال صدای تختخواب باشید که از کجا به گوش میرسد. تشک تخت تان را بردارید و تخت را تکان دهید خوب دقت نمایید که صدا از کجا به گوش میرسد اگر مشکل بر سر پیچ ها بود آنهارا سفت نمایید  اما اگر موفق به سفت کردن آن نشدید و یا در آن نقطه از اتصالاتی استفاده شده بود که نباید به طور کامل سفت شوند، آن اتصال را روغن‌کاری کنید.

  • تغییر مکان قراردادن تخت خواب

تخت تان را در مکان مسطح قرار دهید زیرا قرارگرفتن تختدر مکانی که شیب بالایی دارد عامل ایجاد سروصدا می باشد.

  • کیفیت پایین بدنه تخت خواب

یکی دیگر از عوامل ایجاد صدای جیرجیر کردن تخت خواب ممکن است از بهترین چوب با کیفیت بالا استفاده نشده باشد ساخته نشدن تخت از مواد با کیفیت میتواند باشدمثلا در تخت خواب های چوبی استفاده از چوب بی کیفیت باعث به سرو صدا در امدن تخت شما شود  قبل از خرید سرویس خواب حتما علاوه بر ارزانی قیمت سرویس خواب دو نفره، کیفیت خوب محصول را در نظر داشته باشید تا بتوانید از تخت خواب خود در دراز مدت استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.