سرویس خواب

معرفی انواع مدل های تخت خواب در یک دقیقه!

معرفی انواع مدل های تخت خواب

قبل از هر خریدی بهتر است انواع مدل های تخت خواب را بشناسید زیرا تخت خواب یکی از اجزای مهم در اتاق خواب می باشد. و چیزی که در انتخاب تخت خواب بسیار حائزه اهمیت می باشد جنس و کیفیت آن می باشد.

اینکه رنگ تخت خواب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب هماهنگی دارد؟ آیا تخت خوابی که انتخاب کرده اید شما را به آرامش میرساند بعد از یک روز پر مشغله؟ آیا سایز و سبک تخت خواب مناسب چیدمان اتاقتان می باشد؟ به طور مثال ما اتاق خواب 10 متری داریم به سمت خرید تخت خواب سوپر کینگ می رویم. یا اینکه از سرویس خواب مدرن خوشمان می آید درحالی که سبک اتاقمان سلطنتی میباشد.

در یک ست کامل سرویس خواب انتخاب مدل تخت خواب بسیار مهم می باشد. در این مقاله باما همراه باشید.

انواع مدل های تخت خواب

 • تخت خواب دبل

شاید اصطلاح دبل در اتاق های هتلی شنیده باشید. تخت خواب های دبل دارای دو تخت مجزا برای زیر تشک هستند. 2 طول و 180 سانتی متر عرض دارند. مناسب برای استفاده همزمان دو نفر می باشد. و بیشتر کاربرد برای جهیزیه دختران دارد.

 • تخت خواب تاشو

در دنیای امروزه خانه های ویلایی جای خود را به آپارتمان نشینی داده اند و کمتر با خانه های ویلایی مواجه هستیم. اگر فضای خانه شما به صوص اتاق خوابتان کم می باشد ما به شما تخت خواب های مدل تاشو را پیشنهاد میکنیم. این تخت خواب ها از شلوغ شدن اتاق خواب های کوچک جلوگیری میکنند.

استفاده از تخت خواب تاشو این امکان را فراهم می کند تا در ساعات بدون استفاده، فضای اتاق بزرگتر و  کارآمدتر باشد. در هنگام جمع کردن تخت خواب از فضای خالی موجود در اتاق خواب میتوایند نهایت استفاده را ببرید. زمان خرید این مدل تخت خواب ها از با کیفیت بودن جنس ام دی اف مطمئن شوید. تا بتوانید سالیان طولانی از تخت خوابتان استفاده نمایید.

 • تخت خواب کوئین

اصطلاح “تخت کوئین سایز” از آمریکا آمده است تخت های دو نفره کوئین از محبوب ترین و پر فروش ترین  تخت ها هستند. سایز تختخواب های دو نفره کوئین 160 در 200 سانتی متر طول می باشد. از مزایای بارز، این تخت وجود روتختی های متنوع  و مناسب  با این سایز در بازار و حق انتخاب فراوان می باشد. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین گزینه ها برای انتخاب روتختی سایز تختخواب است. تخت خواب کویین ، فضای کافی را برای استراحت هر فردی را فراهم می‌کرده و فضای کمتری هم اشغال می‌کند.

 • تخت خواب دونفره کینگ

تخت خواب های کینگ نسبت به کوئین دارای ابعاد بیشتری هستند. این مدل تخت خواب ها دارای دو مدل کینگ شرقی و غربی می باشند که مدل غربی ابعاد بیشتری نسبت به مدل شرقی دارند. کدل کینگ غربی بیشتر مناسب اتاق خواب هایی با فضای بسیار بزرگ میباشند.

 • مبل تخت خواب شو

انتخاب این مدل میتواند انتخابی بسیار بهینه و باصرفه باشد. زیرا هم میتوان از مبل های تخت خواب شو به عنوان مبل و هم تخت استفاده کرد. به طور استاندارد عرض 140 سانتی متر و طولش آنها مشابه مبل های تک نفره 181 تا 190 متغیبر می باشد. اگر خانه تان کوچک میباشد انتخاب ایم مدل بسیار مناسب می باشد و همچنین برای کسانی که به دنبال تخت برای اتاق مهمان خود میباشند میتوان گفت مبل های تخت خواب شو بهترین گزینه هستند.

 • تخت خواب تراندل

این مدل تخت خواب ها معمولا یک جفت هستند یکی استاندارد یکی دیگر روی کاستورها قرار دارد. به طوریکه در زیر تخت بالایی نگهداری شود. تخت خواب نراندل مناسب افرادی می باشد که فضای کمی در اتاق خود دارند.

 • تخت خواب قابل تنظیم

اگر شما جزوه افرادی هستید که به خواندن کتاب بر روی تخت عادت دارید. تخت قابل تنظیم که دارای یک موتور برای سطوح مختلف حالت نشسته می باسد تهیه نمائید. اگر مدل دو نفره این تخت را میخواهید جالب اینجاست که هر کدام از طرفین میتوانند به حالتی که میخواهند تنظیم کنند.

 • تخت خواب دو طبقه

تخت خواب دوطبقه برای کودکان بیشتر مناسب می باشد. اگر شما صاحب دو فرزند هستید که هردو باید از یک اتاق استفاده کنند این مدل تخت خواب مناسب ترین می باشد. در ضمن کودکان تخت های دو طبقه را خیلی دوست دارند.

 • تخت خواب کشودار

تخت خواب های کشودار دارای کشوهایی در خود و یا انبارهای مخفی در زیر تشک خود هستند. بعضی مدل ها دارای یک قاب لولایی هستند که در آن میتوان کل سطح محل خواب خود را بلند کرد تا محل کشوها مشخص شوند. این تخت ها دارای دو مدل می باشند:

 1. کشو در طرفین
 2. کشو در طرفین و انتهای تخت

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم انواع مدل های تخت خواب را به شما معرفی کنیم. شما با توجه به میزان فضا، هزینه و کارایی تان میتوانید بهترین تخت را برای خود تهیه نمائید. پیشنهاد آساک چوب به شما این است که از مقاله (یک ست کامل سرویس خواب باید چه ویژگی هایی داشته باشد) حتما دیدن نمائید تا با انتخاب دقیق تری اقدام به خرید نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.